Jdi na obsah Jdi na menu
 


Charakteristika mateřské školy

       Mateřská škola Hlavní je dvoupatrová budova,vilového typu. Leží přímo u Hlavní ulice v okolí čtyř krásných lázeňských parků, malé Kolonády a Slavkovského lesa.                                

  Třída Zajíčci: děti smíšeného věku (2,5 - 6 let)                 

Paní ředitelka: Vlasta Schneiderwinklová

Hana Balatá

  Třída Krteččci: děti smíšeného věku (2,5 - 6 let)

pracuje s prvky Montessori a etické výchovy

Dana Mráziková

Nikola Pavlisová
 

 

  Třída Ježečci: děti smíšeného věku (2,5 - 6 let)

Lenka Vránová

Denisa Félová

 

 

     Dětem nabízíme velkou možnost pobytu venku, klademe důraz na ekologickou výchovu a přirozený individuální rozvoj dětí. Třída Krtečků pracuje s prvky Montessori, etické výchovy (blíže viz. složka Montessori).
 

    Mateřská škola spolupracuje se Základní školou Jih, Městskou knihovnou, tenisovou školou a zimním stadionem, divadelními spolky.

  

 Provoz  mateřské  školy

 

 

 

     Provoz mateřské školy je od  6.15  -  16.30 hod. Děti se schází ve třídě Ježečků nebo ve třídě Krtečků ve druhém patře, potom se rozchází do svých tříd. Rodiče přivádí děti ráno do 8.00 hodin, pak se budova zamyká. Po dohodě s učitelkou je možné přivádět pravidelně děti i později, ale rodiče toto sdělí den předem nebo telefonicky  do 8.00 hod na číslo 354 62 20 50, aby bylo zajištěno stravování.
     V případě výjimečných programů (např. návštěva divadla, výlet...) jsou požadavky na určitou hodinu docházky do MŠ sdělovány rodičům na nástěnkách v předstihu.

 

Třídy obědvají v jídelně postupně. Třída Zajíčků od 11,30 hodin. Třída Ježečků od 11,45 hodin. Třída Krtečků od 11,10 hodin. Předškoláci z Krtečků si nalévají polévku sami. Děti si dojí v klidu svůj oběd a potom odchází s paní učitelkou na lehárnu nebo po obědě domů.
    Po obědě se děti vyzvedávají do 13.00 hodin. Pak se budova uzavírá.
    Děti odpočívají na lehárně nerušeně alespoň 30 minut při četbě pohádky, příběhu... Starší děti potom mají možnost věnovat se klidové činnosti, tak aby děti na lůžku nebyly rušeny (prohlížení knížek, logiko, pracovní listy...) Děti mají možnost si přinést do školky plyšovou hračku, se kterou pak často odpočívají. Ostatní hračky prosíme nechávejte doma. Odpolední svačina je převážně kolem 14hodiny. Proto si děti vyzvedávejte po 14hodině. Odpoledne se postupně třídy uzavírají. Informační cedulky u schodiště Vás informují, kde si své děti můžete vyzvednout. Odpoledne si své děti vyzvedávejte do 16.30 hodin. Potom se Mš uzavírá.

 

pokračování